середа, 31 березня 2021 р.

Матеріали високої провідності

 1 квітня 2021р. 

Предмет: Матеріалознавство радіоелектронних засобів.

 Урок 5, 6 : Провідникові матеріали високої провідності, високого опору та жаростійкі.

  1. Провідникові матеріали високої провідності.

До цих матеріалів належать: метали – срібло Ag, мідь Cu, алюміній Al, свинець Pb, олово Sn, та сплави – латунь, бронза, сталь, а також графіт.Розглянемо властивості деяких матеріалів та місця їх застосування.

вівторок, 30 березня 2021 р.

Провідникові матеріали

 

 31 березня 2021р. 

Предмет: Матеріалознавство радіоелектронних засобів.

 Урок 3, 4 : Поняття про характеристики електрорадіоматеріалів. Класифікація провідникових матеріалів, їх основні властивості.

 

1.    До провідникових матеріалів, в основному, належать метали та їх сплави. Їх загальна властивість – висока провідність завдяки наявності в кристалічних гратах великої кількості вільних електронів, які розташовані в зоні провідності і можуть під дією незначної зовнішньої енергії вільно переміщуватись в матеріалі.

Класифікація електрорадіоматеріалів

 

 29 березня 2021р. 

Предмет: Матеріалознавство радіоелектронних засобів.

 Урок 1, 2 : Загальні відомості про електрорадіоматеріали.  Класифікація електро­радіоматеріалів. 

  

             Електрорадіоматеріалами називаються матеріали, що характеризуються певними властивостями по відношенню до електромагнітного поля і застосовуються в електро- і радіотехніці з урахуванням цих властивостей. За дією на матеріал електричного та магнітного полів всі матеріали поділяються на діелектричні, провідникові, напівпровідникові і магнітні.

понеділок, 29 березня 2021 р.

Параметри електричних сигналів

 30 березня 2021р.

 Предмет: Виробниче навчання.

 Тема 5: Робота з електрорадіовимірювальними приладами.

 Урок 4: Вимірювання параметрів електричних сигналів.


                          

неділя, 28 березня 2021 р.

Імпульсні генератори

 

 29 березня 2021р. 

Предмет: Iмпульсна та цифрова техника. 

Урок 23, 24, 25: Види імпульсних генераторів та їх характеристики.  Автоколивальні та очікувальні генератори. Генератори пилкоподібної (лінійно-змінної) напруги, вимоги до них та схемні рішення.




Завдання :

 1. Складіть  конспект, який має містити схеми, пояснення до них і основні положення.









четвер, 25 березня 2021 р.

Логічні елементи

 

 24 березня 2021р. 

Предмет: Iмпульсна та цифрова техника. 

Урок 22: Основи алгебри логіки. Основний логічний базис. Логічні елементи, таблиці істинності.




Заміна радіоелементів

 

 25 березня 2021р. 

Предмет: Технологія обслуговування та ремонту РТА. 

Урок 49: Заміна радіоелементів різного виду – правила і порядок. Поняття надійності РТА.

Урок 50: Технологія ремонту радіотелевізійної апаратури, досягнення в цій галузі. Передові методи контролю якості ремонту РТА.

Більшість деталей можуть бути легко замінені на аналогічні, близькі за параметрами, без втрати якісних характеристик пристрою. Це часто пояснюється тим, що розробник схеми при виборі конкретного типу елемента часто орієнтується на перелік легко доступних деталей.

Найбільш просто із заміною резисторів і конденсаторів. Для постійних резисторів основними параметрами є: номінал опору (як правило, припустиме відхилення номіналу ± 20%, якщо не обумовлюються особливо вимоги до точності), розсіювана потужність і температурний коефіцієнт. При заміні резистори можна встановлювати більшої потужності, ніж це зазначено на схемі, але вони, як правило, більше за габаритами. Температурний коефіцієнт враховується в точних вимірювальних приладах або пристроях, призначених для роботи в широкому діапазоні температур.

понеділок, 22 березня 2021 р.

Вимірювання напруги

 23 березня 2021р.

 Предмет: Виробниче навчання.

 Тема 5: Робота з електрорадіовимірювальними приладами.

 Урок 3: Вимірювання напруги.

 



неділя, 21 березня 2021 р.

Підсилювачі

 

22 березня 2021р.

Предмет: Радіоелектроніка та основи телебачення.

Урок 34, 35: Призначення і класифікація підсилювачів.  Робочий режим транзисторного підсилювального каскаду на прикладі резистивного каскаду.                                                             

Підсилення — це найпростіший і базовий вид будь-яких перетворень електричних сигналів. Навіть у тих випадках, коли для виконання основної функції (наприклад, перетворення спектрів сигналів) досить мати тільки нелінійний елемент, тобто діод, використовують підсилювальні елементи — транзистори, які переводять у нелінійні режими роботи з метою перетворення та підсилення сигналів.

Підсилення — це збільшення амплітуди напруги, струму або потужність електричних сигналів завдяки енергії джерела живлення (як правило, джерела постійного струму). Для виконання цієї операції будують одно- або багатокаскадні підсилювачі, що складаються з підсилювальних елементів, навантаження у вигляді електричного фільтра і допоміжних елементів, які забезпечують установлення та стабілізацію положення РТ для забезпечення заданого режиму роботи підсилювального елемента.

Особливості ремонту РТА

 

 22 березня 2021р. 

Предмет: Технологія обслуговування та ремонту РТА. 

Урок 47: Види ремонту. Особливості ремонту РТА. Правила виявлення несправностей в апаратурі різних класів.

Урок 48: Перевірка справності модулів та блоків.


         Діагностика і ремонт РТА проводиться для оцінки її технічного стану з зазначенням за необхідності місця, виду і причини виникнення дефекту. Під технічним станом РТА розуміють сукупність її внутрішніх властивостей, які визначають зміни при виробництві й експлуатації та характеризують відповідність або невідповідність якості апарата вимогам, встановленим експлуатаційно-технічною документацією на цю апаратуру. Технічний стан РТА характеризується певними ознаками, які в свою чергу залежать від кількісних та якісних характеристик властивостей апаратури.

Компаратори

 22 березня 2021р. 

Предмет: Iмпульсна та цифрова техника. 

Урок 20: Компаратори: принцип роботи і застосування.

Урок 21: Двійкова система числення. Структура двійкового числа.

Компаратор – це порівняльний пристрій. Аналоговий компаратор застосовується для порівняння сигналів, що безперервно змінюються. На вході компаратора присутні два сигнали: Uвх- сигнал, який аналізується і Uоп- опорний сигнал порівняння,  а вихідний сигнал  Uвих – дискретний або логічний сигнал, що містить 1 біт інформації:

  Вихідний сигнал компаратора майже завжди діє на входи логічних ланцюгів і тому узгоджується за рівнем і потужності з їх входами. Таким чином, компаратор – це елемент переходу від аналогових до цифрових сигналів, його ще називають аналого – цифровим перетворювачем.

неділя, 7 березня 2021 р.

Нові технології телепрограм

 

9 березня 2021р.

Предмет: Технології.

Урок 30 : Використання нових технологій у створенні телепрограм.

Урок 31 : Прямі включення: технологічні особливості.

    Нині телебачення має надзвичайно потужний арсенал технічного інструментарію, стрімко поширюється супутниковий зв'язок, канали, індивідуальні засоби накопичення і друкування інформації. На сучасному етапі формується нова парадигма вектора телебачення. До її ознак відносяться бурхливий розвиток Інтернет-технологій, початок етапу впровадження цифрових технологій в сферу мовлення, завдяки яким телеглядачі дістають можливість приймати не лише сотні каналів, але і перетворюються на безпосередніх учасників телеспостереження в реальному часі.

Електронні ключі

    9 березня 2021р.

Предмет: Імпульсна та цифрова техніка

Урок 11 : Застосування диференціюючих та інтегруючих кіл у телевізійній техніці. Урок 12 : Види електронних ключів: діодні, тиристорні, транзисторні.

                                                                                                                                                                          Найпростіший інтегруючий RC-ланцюг представлений на рис. 1,а. Вхідний сигнал являє собою прямокутні імпульси. Для інтегрування з малою погрішністю найпростіший RC-ланцюг застосовувати не раціонально. Наприклад, для інтегрування прямокутного імпульсу з погрішністю, що не перевищує 1%, необхідний ланцюг, з постійної часу в 50 разів більший тривалості інтегрувального імпульсу, а вихідна напруга буде в 5 разів менше значення вхідної напруги (рис.1,б). Такий ланцюг може бути використаний там, де бажано одержати малі вихідні напруги при досить більших вхідних напругах.

вівторок, 2 березня 2021 р.

Онлайн-ТБ

 

3 березня 2021р.

Предмет: Технології.

Урок 28 : Інтернет-телебачення.                                                                        
Урок 29 : 
Інтерактивні прямоефірні телепрограми в мережі Інтернет.                                               

    В сучасних умовах високий інтерес до онлайн-ТБ пояснюється цілим рядом причин: по перше, це зручність користування, по-друге мінімум реклами, по-третє, потрібну передачу можна завантажити відразу після перегляду і, нарешті, істотну роль грає інтерес до нових технологій. Інтернет-мовлення може бути як «живим» так і в запису. Переваги мають обидва варіанти . Для першого характерне те, що такий вид трансляції подається на сайт без будьяких змін, тобто це абсолютно аналогічний варіант мовлення, яке можна спостерігати при аналоговому телебаченні. Переглядаючи програму «вживу», користувач може в реальному часі контактувати з продюсером програми – отримувати від нього додаткову інформацію, ставити питання учасникам програми, брати участь у вікторинах тощо. Хоча між ефірним та цифровим варіантом є деякі відмінності, але їх можна вважати відносними. Поперше, трансляція Інтернет-варіанту має затримку в декілька секунд, що зумовлена часом конвертації сигналу, але в майбутньому ця проблема буде вирішена. Подруге, роздільна здатність і якість аудіовізуального потоку набагато нижча від аналогового ТБ.

понеділок, 1 березня 2021 р.

Застосування диференціюючих та інтегруючих кіл

  2 березня 2021р.

Предмет: Імпульсна та цифрова техніка

Урок 10 : Застосування диференціюючих та інтегруючих кіл у телевізійній техніці.

Відділення сигналів синхронізації (СС) від відеосигналу ґрунтується на відмінності рівнів передачі цих сигналів і проводиться за допомогою амплітудної селекції. Амплітудний селектор (АС) пропускає на свій вихід тільки ті складові повного сигналу, миттєві значення напруги яких більше рівня порога Uпop. Саме вони і утворюють виділений  СС(рис.1.)