вівторок, 27 грудня 2022 р.

Регулювання телевізора через сервісний режим (виробниче навчання)

 

 28 грудня 2022р.

 Предмет: Виробниче навчання. 

 Тема 3: Обслуговування та ремонт телевізійних приймачів  кольорового зображення не вище V покоління.

 Урок 32: Регулювання телевізора через сервісний режим.

        Регулювання телевізора через сервісний режим або в інженерному меню здійснюється при роботах з ремонту та обслуговуванні радіоканалу, каналу обробки сигналу зображення, каналу звукового супроводження, рядкової та кадрової розгорток телевізора, а також при заміні кінескопа і відхиляючої системи. Ця технологія була повністю розглянута в відеороліках та матеріалах попередніх занять. Іноді регулювання телевізора в сервісному режимі необхідно після тривалої експлуатації телевізора, щоб оновити параметри телевізора. 

Завдання: повторити технологію регулювання телевізора через сервісний режим при роботах з ремонту та обслуговуванні відповідних схем телевізора, опрацювати інтернет-ресурс з теми урока:
radio-vtc.inf.ua › lesson1
 

Контрольне завдання: написати, які параметри та якім чином регулюються в телевізорі при роботах з обслуговуванні та ремонту рядкових і кадрових розгорток. 
Відповідь на контрольне завдання надсилайте на електронну пошту: honor7valera@gmail.com


неділя, 25 грудня 2022 р.

Ремонт ланцюгів кінескопа телевізора (виробниче навчання)

 

 27 грудня 2022р.

 Предмет: Виробниче навчання. 

 Тема 3: Обслуговування та ремонт телевізійних приймачів  кольорового зображення не вище V покоління.

 Урок 31: Ремонт ланцюгів кінескопа.   

                            

Завдання: вивчити технологію ремонту ланцюгів кінескопа, опрацювати інтернет-ресурс з теми урока:
radio-vtc.inf.ua › lesson1
 

Контрольне завдання: написати, як перевіряється режим роботи кінескопа.
Відповідь на контрольне завдання надсилайте на електронну пошту: honor7valera@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                         


Регулювання каналу обробки сигналу телевізора (виробниче навчання)

 26 грудня 2022р.

 Предмет: Виробниче навчання. 

 Тема 3: Обслуговування та ремонт телевізійних приймачів  кольорового зображення не вище V покоління.

 Урок 30: Регулювання каналу обробки сигналу.

                                                                            
                                            

Завдання: вивчити технологію регулювання каналу обробки сигналу, опрацювати інтернет-ресурс з теми урока:
radio-vtc.inf.ua › lesson1
 

Контрольне завдання: написати, які параметри регулюються в каналі обробки сигналу та коли це необхідно. 
Відповідь на контрольне завдання надсилайте на електронну пошту: honor7valera@gmail.com

                                                         

четвер, 22 грудня 2022 р.

Модуляції і діапазони телевізійної трансляції

 

23 грудня 2022р. 

Предмет: Пристрої телебачення.

Тема 4: Телевізійний центр.

Урок 25,26,27: Модуляції несучих частот. Діапазони телевізійної трансляції. Перспективні способи передачі телевізійних сигналів.

     Передаюча телевізійна станція має у своєму складі два радіопередавача сигналів зображення і звуку, які працюють на одну антену. Радіосигнал зображення - сигнал несівного коливання зображення, модульований повним відеосигналом або повним колірним відеосигналом. Радіосигнал звукового супроводу - сигнал несівного коливання звукового супроводу, модульований сигналом звукового супроводу. Радіосигнал мовного телебачення - сукупність радіосигналів зображення та звукового супроводу однієї телевізійної програми. Позитивна [негативна] модуляція - амплітудна модуляція несівного коливання зображення ТВ-відеосигналом, за якого збільшення розмаху цього сигналу призводить до збільшення [зменшення] розмаху модульованого несівного коливання. У передавачі сигналу зображення для передачі використовується амплітудна негативна модуляція, тобто модуляція відеосигналом, у якому мінімуму яскравості відповідає максимум сигналу. Негативна модуляція при фіксованому ревні чорного має ряд переваг: менше видно імпульсні завади на екрані приймача, тому що у цьому випадку вони утворюють темні точки на зображенні;  більша завадостійкість синхронізації, тому що синхроімпульси передаються на більшому рівні потужності;  спрощується будова АРП у приймачах внаслідок того, що фіксований рівень чорного значно більший, ніж при позитивній модуляції. У передавачі сигналу звукового супроводження застосовується ЧМ несучої, яка розташована на 6,5 МГц вище несучої зображення у кожному телевізійному каналі. Максимальне відхилення несучої (девіація) частоти звуку при цьому складає 50 кГц. Використання амплітудної модуляції (сигнал зображення) потребує подвійної смуги пропускання частот у передавачі, тобто 13 МГц. Складові кожної з бокових смуг разом з несучою мають всю необхідну інформацію про зображення, тому для скорочення смуги частот, що відводиться кожному каналу, нижня бокова смуга частково подавляється, а верхня передається повністю. На кожний радіоканал відводиться смуга частот 8 МГц при захисному інтервалі 0,125 МГц.

    Оскільки спектр відеосигналу, що передається, є достатньо широкосмуговим (fв= 6,5 МГц), то частота несівного коливання передавача, при його нормальній побудові, повинна бути в 6-8 разів вище верхньої частоти моделюючого сигналу, тобто телевізійний передавач повинен працювати на частотах не нижче 40 МГц. У наш час для телевізійного мовлення використовується діапазон УКХ, до складу якого входять діапазон метрових хвиль (f = 30 - 300 МГц; L = 10 - 1 м) та частину діапазону дециметрових хвиль (f = 300 - 3000 МГц; L = 1 м - 1 дм). Телемовленню також виділений сантиметровий діапазон (f = 10,95 - 12,5 ГГц), який використовується у супутниковому телебаченні. Радіоканал мовного телебачення - смуга радіочастот, відведена для передавання радіосигналу мовного телебачення. Ширина смуги радіочастот кожного телевізійного каналу складає 8 МГц.

     Сучасний етап розвитку телебачення характеризується інтенсивним впровадженням цифрових методів обробки сигналів і цифрових способів управління телевізійними вузлами й пристроями. Аналогове телебачення поступове й неухильно перетворюється в цифрове. При цьому непорушними залишаються основні принципи телебачення – дискретизація зображення в часі й просторі й принцип телевізійного розгорнення. Основним недоліком аналогового телебачення є низька перешкодозахищеність, внаслідок накопичення перешкод при збільшенні ланок перетворення ТВ-сигналу. Цифрові методи передачі й перетворення ТВ-сигналу дозволяють суттєво знизити рівень перешкод. Впровадження цифрових технологій, також, переводить телебачення на більш високу стадію розвитку, тому що цифрова обробка інформації має, у порівнянні з аналогової, ряд істотних переваг.

 Завдання: 1.Самостійно опрацювати матеріал з теми, інтернет-ресурс, скласти конспект.

   learn.ztu.edu.ua › mod › resource › view

                                            

Контрольні питання до тематичної атестації: 1. Переваги системи телебачення PAL. 2. Принцип роботи сучасних передавальних трубок. 3. Призначення синхроімпульсів в повному телевізійному відеосигналі. 4. Яка модуляція застосовується для передачі сигналу звукового супроводження та її параметри. Відповіді на контрольні питання надсилайте на електронну пошту: honor7valera@gmail.com

 

 

середа, 21 грудня 2022 р.

Телевізійні передавачі

 

21 грудня 2022р. 

Предмет: Пристрої телебачення.

Тема 4: Телевізійний центр.

Урок 22,23,24: Сучасні передавальні телевізійні камери. Формування ПКТВС. Телевізійні радіопередавачі.

       Будова сучасних передавальних телевізійних камер розглянута на уроках 18,19. Телевізійний сигнал; ТВ-сигнал-сигнал, що несе інформацію про зображення та, можливо, звуковий супровід і додаткові дані. Бувають: аналогові ТВ-сигнали, цифрові ТВ-сигнали. ТВ-відеосигнал-сигнал, що несе інформацію про ТВ-зображення. Бувають: аналогові ТВ-відеосигнали; цифрові ТВ-відеосигнали. Сигнал яскравості - ТВ-відеосигнал, що несе інформацію про яскравість зображення. Повний сигнал яскравості - сигнал, що складається з сигналу яскравості та сигналу синхронізації. Повний відеосигнал - ТВ-відеосигнал, що містить сигнал синхронізації. Сигнал гасіння-сигнал, що складається з гасівних імпульсів рядків та полів. Гасівні імпульси рядків [полів] - імпульси рядкової [польової] частоти, призначені для утворення сталого рівня у відеосигналі під час зворотного ходу рядкової [польової] розгортки та для гасіння розгортувального елементу під час зворотного ходу. Величина ТВ-відеосигналу, який одержується на виході ФЕП (світ- ло-сигнал), є функцією часу й пропорційна яскравості переданих елеменів зображення. 

         Структура повного відеосигналу. Сукупність сигналу яскравості та замішаних в нього синхронізуючих i гасівних імпульсів називається повним відеосигналом (ПВС). При розгортці ТВ зображення відеосигнал є функцією часу, причому внаслідок порядкової i покадрової розгорток відеосигнал формується дискретними відрізками. Початок рядків i кадрів задається спеціальними синхронізуючими імпульсами.

         Структура передавача визначається його основними загальними функціональними можливостями, до яких відносяться: - отримання високочастотних коливань потрібної частоти і потужності; - модуляція високочастотних коливань переданим сигналом; - фільтрація гармонік та інших коливань, частоти яких виходять за межі необхідної смуги випромінювання і можуть створити перешкоди іншим радіостанціям; - випромінювання коливань через антену. Генератор високої частоти або опорний генератор, служить для отримання високочастотних коливань, частота яких відповідає високим вимогам до точності і стабільності частоти радіопередавачів. Синтезатор перетворює частоту коливань опорного генератора, яка зазвичай постійна, в будь-яку іншу частоту, яка в даний час необхідна для радіозв'язку або мовлення. Стабільність частоти при цьому перетворенні не повинна істотно погіршуватися. В окремих випадках синтезатор частоти не потрібен, наприклад, якщо генератор безпосередньо створює коливання потрібної частоти. Однак із синтезатором легше забезпечити необхідну високу точність і стабільність частоти, так як він, по-перше, працює на більш низькій частоті, на якій легше забезпечити необхідну стабільність; по-друге, він працює на фіксованій частоті. Проміжний підсилювач високої частоти, наступний за синтезатором, необхідно з наступних причин: - завдяки проміжному підсилювача з досить великим коефіцієнтом посилення від опорного генератора і синтезатора не потрібно значної потужності; - застосування проміжного підсилювача між синтезатором і потужним підсилювачем послаблює вплив на генератор і синтезатор можливих регулювань в потужних каскадах передавача і в антені. Підсилювач потужності (його називають генератором із зовнішнім збудженням) збільшує потужність радіосигналу до рівня, визначає вимоги системи радіозв'язку. Головною вимогою до підсилювача потужності є забезпечення їм високих економічних показників, зокрема ккд.. Вихідний ланцюг служить для передачі посилених коливань в антену, для фільтрації високочастотних коливань і для узгодження виходу потужного крайового підсилювача з антеною, тобто для забезпечення умов максимальної передачі потужності. Модулятор служить для модуляції несучих високочастотних коливань передавача переданим сигналом. Для цього модулятор впливає залежно від особливостей передавача і виду модуляції (амплітудна, частотна, односмугова та ін.) на один або кілька блоків. Наприклад, частотна модуляція може виходити в синтезаторі частоти або (рідше) в генераторі; амплітудна модуляція виходить впливом на потужний і проміжний підсилювачі. Пристрій електроживлення забезпечує підведення до всіх блоків струмів і напруг.

 Завдання: 1.Самостійно опрацювати матеріал з теми, інтернет-ресурс, скласти конспект.

   learn.ztu.edu.ua › mod › resource › view

                                            

Контрольне завдання: Нарисувати функціональну схему телевізійного передавача. Відповіді на контрольне завдання надсилайте на електронну пошту: honor7valera@gmail.com

 

 

 

 

субота, 17 грудня 2022 р.

Ремонт каналу обробки сигналу телевізора (виробниче навчання)

 20,22 грудня 2022р.

 Предмет: Виробниче навчання. 

 Тема 3: Обслуговування та ремонт телевізійних приймачів  кольорового зображення не вище V покоління.

 Урок 28,29: Ремонт каналу обробки сигналу.

                                                                             

                                        

Завдання: вивчити технологію ремонту каналу обробки сигналу, опрацювати інтернет-ресурс з теми урока:
radio-vtc.inf.ua › lesson1
 

Контрольне завдання: написати технологію діагностики справності відеопідсилювачів каналу обробки сигналу.  
Відповідь на контрольне завдання надсилайте на електронну пошту: honor7valera@gmail.com

                                                                                                                                                                

 

 

 

Передавальна телевізійна мережа

 

19 грудня 2022р. 

Предмет: Пристрої телебачення.

Тема 3: Передавальні телевізійні трубки.

Урок 19: Перспективи розвитку передавальних трубок.

Тема 4: Телевізійний центр.

Урок 20,21: Передавальна телевізійна мережа. Структурна схема телецентру.

       Останні роки характеризуються бурхливим розвитком технології виробництва мікросхем статичної і динамічної пам’яті для персональних комп’ютерів на основі технології КМОН – комплементарних металооксідних напівпровідників (Complementary Metal-Oxide-Semiconductor, CMOS), що мають організацію з довільним координатним доступом. Технологія виготовлення великих інтегральних схем (ВІС) може забезпечити розміщення на одному кристалі сотні мільйонів транзисторів. Вказані досягнення дозволили реалізувати ідею об’єднання світлочутливої секції, що є матрицею фотодіодів (ФД) і набору шин зчитування і управляючих регістрів, аналогічних вживаним в мікросхемах (ВІС) пам’яті.