22 листопада 2024р.
Виробниче навчання: ТО та ремонт CD-програвачів.
Вивчаємо матеріал блогу від 23.10.2022, 22.09.2022, 04.10.2022.
РАДІОМЕХАНІК З ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА РЕМОНТУ РАДІОТЕЛЕВІЗІЙНОЇ АПАРАТУРИ
17 жовтня 2024р.
Предмет: Технології.
Вивчаємо матеріал блогу від 14.01.23, 21.01.23., 01.02.23.
Завдання: опрацювати матеріал, скласти конспект.
5 вересня 2024р.
Предмет: Електрорадіовимірювання і регулювання РТА.
Тема 1: Основні метрологічні поняття, терміни та визначення.
Урок 1,2: Основні поняття з метрології. Класифікація вимірювань та методи вимірювань. Похибки вимірювань, класи точності приладів.
Основним завданням вимірювань є встановлення числового значення параметрів, що характеризують властивості фізичної величини (ФВ) (об'єкту, явища, процесу тощо). Оцінка числового еквівалента (значення) величини, що характеризує властивості ФВ за допомогою експерименту (дослідження), виконується шляхом зрівняння вимірюваної величини з еталонною (значенням міри), що задовольняє вимогам системи забезпечення єдності вимірювань. Особлива увага до операції зрівняння і відповідності вимогам системи забезпечення єдності вимірювань обумовлена введенням у вимірювальну процедуру числових перетворень. Саме потреба у відокремленні чисто обчислювальних процедур одержання кількісної інформації від вимірювальних призвела до виділення зазначених особливостей вимірювань.
Вимірювання — знаходження значення фізичної величини досвідченим шляхом за допомогою спеціальних технічних засобів. Погрішність (помилка) вимірювання — відхилення результату вимірювань від істинного значення величини, що виміряється. Абсолютна погрішність — погрішність вимірювання, виражена в одиницях величини, що виміряється.Відносна погрішність вимірювання — відношення абсолютної погрішності вимірювання до істинного значення фізичної величини Δх/х. Вона може виражатися також у відсотках. Метод вимірювань — сукупність прийомів використовування принципів і засобів вимірювань. Залежно від способу отримання результатів вимірювання підрозділяють на прямі і непрямі. Прямими називають вимірювання, при яких шукане значення величини знаходять безпосередньо з досвідчених даних, наприклад вимірювання струму амперметром, напруги — вольтметром, потужності — ватметром. Непрямими називають вимірювання, при яких шукане значення величини знаходять на підставі відомої залежності між цією величиною і величинами, що піддаються прямим вимірюванням. Приклади непрямих вимірювань — це визначення опору ланцюга або потужності по зміряному струму і напрузі. Метод безпосередньої оцінки полягає в том, що значення величини визначають безпосередньо по відліковому пристрою вимірювального приладу прямої дії. При використовуванні цього методу у вимірювальному приладі відбувається пряме перетворення величини, що виміряється (від входу до виходу). Приклади застосування методу безпосередньої оцінки — це вимірювання струму і напруги за допомогою електромеханічних амперметрів і вольтметрів (без застосування зворотного зв'язку). Метод порівняння з мірою (метод порівняння) полягає в том, що величину, що виміряється, порівнюють з величиною, відтворною мірою. При використовуванні цього методу в процесі вимірювань безпосередньо бере участь міра величини, що виміряється. Прикладом методу порівняння є вимірювання опору за допомогою моста.
Завдання: самостійно
опрацювати матеріал з теми, скласти конспект. Підручник: А.М.Гуржій, Н.І.Поворознюк "Електричні і радіотехнічні вимірювання", ст.5-30