четвер, 29 жовтня 2020 р.

Кола змінного струму

 

29 жовтня 2020р.

Предмет: Електротехніка.

Урок 14,15 : Активний опір провідників. Коло змінного струму з активним опором. Коло з індуктивним опором: векторна діаграма, закон Ома.

На рис. 2, а зображено коло змінного струму з активним опором. Якщо до останнього прикласти синусоїдну напругу, то вона спричинить появу в колі синусоїдного струму, що збігатиметься за фазою з напру­гою (рис. 2, б – векторна діаграма), бо тут немає причин, які б могли зумовити зсув фаз між струмом і напругою. Закон Ома можна застосовувати і до кола змінного струму. Він дійсний як для миттєвих, так і для амплітудних, а  також діючих значень струму й напруги:


Оскільки дія е. р. с. самоіндукції у колі з котушкою індуктивності (рис 3.а.)аналогічна збільшенню опору провідника, для таких кіл введено умовне поняття реактивного опору індуктивності, чи індуктивного опору. Позначається він


і виража­ється в омах:

Звідси робимо такий висновок:у колі змінного струму з чисто індуктивним опором струм відстав за фазою від напруги мережі на кут 90°.

На рис. 3.б.зображено векторну діаграму діючих значень струму, е. р. сі напруги в таком колі.

                                                    Рис.2.

середа, 28 жовтня 2020 р.

Характеристики транзисторів

 

28 жовтня 2020р.

Предмет: Радіоелектроніка та основи телебачення.

 Урок 17,18 : Робота, характеристики і застосування схем ввімкнення транзисторів. Статичні та динамічні вольт-амперні характеристики транзистора. Складений транзистор.

 При практичному використанні транзисторів залежно від прикладених до їхніх електродів напруг розрізняють чотири режими роботи:

1. Режим активного підсилення, коли емітернии перехід зміщено в прямому напрямку, а колекторний — у зворотному. Цей режим є основним для побудови більшості схем радіоелектронних пристроїв.

середа, 21 жовтня 2020 р.

Низькочастотні дроселі, трансформатори

21 жовтня 2020р.

Предмет: Технологія обслуговування та ремонту РТА

Тема уроку: Низькочастотні дроселі, трансформатори, відхиляючі системи: призначення, робота у схемах, параметри.

Трансформатор – пристрій для зміни величини сили струму і напруги змінного струму при незмінній частоті.

У найпростішому випадку трансформатор складається з двох котушок (обмоток) , надітих на замкнуте осердя. Одна з обмоток – первинна – з’єднана з джерелом змінної напруги. Друга обмотка – вторинна – до якої приєднують навантаження, тобто прилади й пристрої, які споживають електроенергію (мал.1).  

неділя, 18 жовтня 2020 р.

Біполярні транзистори

 

15 жовтня 2020р.

Предмет: Радіоелектроніка та основи телебачення.

 

Тема уроку: Біполярні транзистори: будова, принцип роботи, параметри і застосування.

Біполярний  транзистор — напівпровідниковий елемент електронних схем, із трьома електродами, один з яких служить для керування струмом між двома іншими. Термін «біполярний» підкреслює той факт, що принцип роботи приладу полягає у взаємодії з електричним полем частинок, що мають як позитивний, так і негативний електричний заряд.

Виводи біполярного транзистора     називаються  емітером,  базою і колектором. В залежності від типу носіїв заряду, які використовуються в транзисторі, біполярні транзистори поділяються на транзистори NPN та PNP типу. В транзисторі NPN типу емітер і колектор легуються донорами, а база — акцепторами. В транзисторі PNP типу — навпаки.    

четвер, 15 жовтня 2020 р.

Напівпровідниковий стабілітрон

15 жовтня 2020р.

Предмет: Радіоелектроніка та основи телебачення.

Тема уроку: Напівпровідниковий стабілітрон.

       Зворотне вмикання n-p-переходу застосовується  при побудові стабілітронів, робота яких ґрунтується на стабілізуючих властивостях явища електричного пробою. Для виготовлення стабілітронів використовують силіцій, що має вищу температурну стабільність, ніж германій. Завдяки внутрішній електростатичній емісії під дією сильного електростатичного поля, створеного зворотною напругою, виникає електричний пробій напівпровідника, наслідком якого є зворотний струм, практично незалежний від подальшої зміни напруги. Цей електричний пробій оборотний, тобто він не супроводжується руйнуванням n-p-переходу.

пʼятниця, 9 жовтня 2020 р.

Закон Ома

Зако́н О́ма — це твердження про пропорційність сили струму в провіднику прикладеній напрузі, справедливе для металів і напівпровідників при не надто великих прикладених напругах. Якщо для елемента електричного кола справедливий закон Ома, то говорять, що цей елемент має лінійну вольт-амперну характеристику.